top of page

VYDAVATELSTVÍ

Vydavatelstvím se v našem případě myslí vydavatelství hudební, tedy registrace a zveřejnění hudebních nahrávek a následně jejich zviditelnění a ochrana nahrávek spojená s výběrem poplatků za jejich užití - tzv. Monetizace.

Základním prvkem je samotná registrace nahrávky a přidělení identifikačního kódu ISRC. V našem vydavatelství v Anglii potom zajistíme překlady do mnoha jazyků, nahráváme skladbu do všech hudebních sítí na světě, jako jsou Spotify, Amazon atd. a přidělujeme skladbu k profilu umělce.

Následně jako vydavatel zajišťujeme pravidelnou kontrolu užívání nahrávky v rámci celého světa, a to jak užití nahrávky v médiích, tak i z veřejné produkce, užití v jiných dílech a zejména užití na sociálních sítích a v internetu. Poplatky za takové užití jsou neustále shromažďovány z celého světa a vypláceny umělcům.

Velmi důležitým prvkem je i možnost licencování nahrávky. Naše vydavatelství v rámci Publishingu aktivně nabízí hudebním produkcím, manažerům, umělcům, reklamním společnostem a všem dalším organizacím, které využívají hudbu k jakémukoli uměleckému či reklamnímu účelu, aby si k tomuto dílu zakoupili licenci, tedy vyhraněné právo k užití. Vlastníkovi nahrávky tak zajišťuje další příjmy z jeho vlastnických práv.

REGISTRACE A ISRC KÓD

Každý hudební vydavatel přiděluje k nahrávce originální ISRC kód (CZM082100107), který v sobě nese informace o nahrávce a právech všech umělců, kteří se na nahrávce podíleli. Tento kód je důležitý pro budoucí rozdělování peněz z příjmů nahrávky. ISRC kód přidělíme vaší nahrávce okamžitě a je důležité, aby kód ISRC byl uveden u nahrávky a předáván médiím, která jej pak přímo uvádějí při odvodu poplatků.

Zveřejněním nahrávky bez registrovaného ISRC kódu se umělci připravují o ochranu a monetizaci svojí nahrávky.

K registraci nahrávky budeme potřebovat i informace o autorech, umělcích a jejích podílech na skladbě. Je důležité, aby se i sami umělci registrovali u národního správce - v ČR je to Intergram - od kterého následně budou dostávat na svůj účet poplatky, které byly zajištěny tímto správcem. S registrací i dalšími otázkami vám samozřejmě pomůžeme. Pište nám na: studio@nemoros.cz

4000x4000_001.jpg

VYDÁNÍ SKLADBY

Zaregistrovanou skladbu je třeba  oficiálně představit veřejnosti. Zde je důležitá profesionální práce vydavatele. V našem vydavatelství v Anglii zajistíme překlady informací a textů do mnoha jazyků a zaregistrujeme vaši skladbu na stovky hudebních serverů a sociálních sítí k šíření hudby po celém světě, včetně informace o vydavatelství a ISRC kódu. Skladbu zařadíme pod hudební styl ke správnému zalistování a zavedeme prodejní cenu ke stažení nahrávky na všech serverech ve světě. Skladba se prezentuje originálním obrázkem na sítích, telefonech, počítačích i televizorech. Skladbu automaticky přiřadíme k účtům umělce. Důležité je i plánování vydání, kdy nabídneme termíny ideální pro lepší šíření skladby.

Mnoho umělců se domnívá, že k vydání skladby došlo jejím zveřejněním na Youtube, nebo Spotify. Je to velký omyl.

Pokud ke skladbě vydáváte i videoklip, zajistíme i jeho registraci a vydání. Youtube je plný velkého množství klipů které nikdy nebyly registrované a umělci tak přichází o část poplatků. Zajistíme vám i dodatečnou registraci a vydání.

Spolupráce s profesionálním vydavatelstvím má mnoho výhod, které na první pohled nejsou vidět, ale významně se projeví na výsledku. Čtěte dále.

IMG_2337 2.jpeg

Andrew Murray

Nemoros vydal více jak 25 singlů úspěšného anglického hudebníka a skladatele.

IMG_3239_edited.jpg

Pepa Vojtek

Známý rocker spolupracoval s Electric Lady na druhém díle hudební trilogie vydané Nemoros.

4DC3EBAE-64D3-47B2-AB5F-D6E759BE60D2_edited_edited_edited.jpg

Nigel Lowis

Slavný skladatel z Anglie se 14 mil. kompilací se podílel i na skladbách vydaných Nemoros.

Dali_Mraz3.jpg

Dali Mráz

Svoje speciální album LEVEL25 vydal Dalibor u naší agentury Nemoros.

IMG_2150_edited.jpg

Zahraniční hvězdy

Naše mezinárodní vydavatelství poslouží stejně dobře mladým umělcům i zahraničním hvězdám.

PROČ VYUŽÍVAT VYDAVATELSTVÍ?

Cílem vydání hudebního díla je jednoznačně dosažení úspěchu. Kdo by chtěl investovat do svojí nahrávky, kdyby měla někde ležet bez povšimnutí. Hudební vydavatelství zahrnuje mnoho zkušených spolupracovníků, v našem případě z několika zemí, kteří se postarají o vaši nahrávku.

Úspěch vydávané skladby je hned na počátku závislý na správném nastavení, naplánování a umístění na správná místa. Naše vydavatelství se postará i o takové detaily, jako je správné přehrávání ukázek, ideální čas pro vydání v termínu nejmenšího návalu konkurence, upozornění na novinku apod.

Umělci velmi často podceňují přípravu před vydáním svojí skladby. Poradíme a případně pomůžeme s nastavením celého startu.

Registrace je důležitá, ale vydavatelská práce výdělečná. Naše vydavatelství vám zajišťuje monetizaci - tedy vydělávání peněz z vaší nahrávky. Hlídáme za vás užívání, přehrávání a posbíráme poplatky z celého světa, o kterých ani nevíte, že existují a přiřadíme je k vašemu ISRC kódu. Mnoho umělců se mylně domnívá, že jejich píseň je jen pro domácí publikum a v zahraničí se nikdy neukáže. V dnešní době sítí a dostupnosti hudby by vás mohlo velmi překvapit, kde všude byla vaše hudba použita. Tyto poplatky vám získá jen vydavatel s celosvětovou působností.

Nedílnou součástí kontroly práv vydavatelem je i vaše ochrana proti zneužití vaší nahrávky. V propojení s autorskou tvorbou pomůžeme licencovat vaši nahrávku a získat tak další příjem - viz. Publishing.

 

S vydanou nahrávkou je třeba dále pracovat. Umíme umělcům nabídnout účinnou propagaci, reklamu, zařazení do významných playlistů i poradit, jak účinně pracovat se skladbou.

A pokud to chcete s vaší hudbou dotáhnout ještě dále, můžete využít jakýchkoli profesionálních služeb NEMOROS GROUP.

žena hudebník

VYDÁVEJTE HUDBU U NÁS

Využít našich vydavatelských služeb je velmi jednoduché. Spojte se s námi, sdělíme vám, co vše od vás budeme potřebovat a zajistíme vám vydání hudby i videoklipu se všemi výše uvedenými službami. Žádné složité smlouvy, žádná procenta z vašeho výdělku!

100% všech uměleckých poplatků zůstane umělcům!!!

Hudební svět se všemi právy je složitý a my vám poradíme, jak postupovat. Nabídneme vám i další možnosti, jak můžete pomoci vašim nahrávkám k úspěchu. Věnujte se tedy svojí hudbě a umění a vydavatelskou práci nechte na nás. V případě zájmu jsou vám k dispozici i veškeré další služby naší mezinárodní hudební agentury.

Pro jakékoli další dotazy nás kontaktujte na: studio@nemoros.cz

bottom of page