top of page

NMR RECORDS

V současné digitální době se zásadně změnila i práce ve studiu. Je kladen mnohem větší důraz na čistý záznam a digitální výbavu studia. Hudba se často komponuje a pořizuje digitálně a nejdůležitější práce na konečné nahrávce je samotný mix nahrávky.

NMR records právě otevřelo nové nahrávací studio v Praze vybavené podle nejnovějších trendů a zajišťující kvalitu nahrávky a zejména pak jejího dalšího zpracování, mixu a masteringu. Vyzkoušejte si nejnovější světový trend prostorové nahrávky v Dolby Atmos exkluzivně v NMR Records.

K nám se nechodí jen nahrávat, u nás se tvoří nová hudba zaměřená i na zahraniční trh a moderní trendy.

STUDIO NMR records

Naše nově otevřené studio v centru Prahy je jiné.

Nachází se jen pár minut od Národního muzea na Václavském náměstí. Zde se nenahrávají jen vaše výkony. Pracujeme zde s umělci na jejich nejlepším díle, společně vytváříme moderní zvuk, ideální aranže, pomáháme s komponováním hudby a vytváříme originální mixy. Naše studio se nepronajímá. Tvoříte v něm nové hudební dílo společně s hudebním producentem, který vám kromě pořízení nahrávky může pomoci i s jejím vydáním, monetizací a dalšími důležitými kroky. Jsou to komplexní služby, které jinde nenajdete.

Nahrávka je jen tak dobrá, jak dobrý je sám umělec. S profesionální hudební produkcí ale dokážete mnohem více.

IMG_0201.jpeg

Nespěcháme, klademe důraz na nejlepší výsledek

Studio nabízí velmi příjemné domácí prostředí a soukromí, důležité k podání toho nejlepšího uměleckého výkonu. Studio lze nastavit na libovolnou atmosféru v každou denní dobu, aby se v něm umělec cítil co nejlépe. Protože naše studio je hlavně o spolupráci, je sestaveno tak, aby umělec i producent velmi dobře viděli co zrovna dělají a mohli efektivně zasahovat do celého procesu nahrávky. Zde se na umělce nespěchá, zde se tvoří co nejlepší výsledek.

Pošlete nám rezervaci s popisem, jakou studiovou práci potřebujete a v jakém termínu. Obratem se vám ozveme a vše s vámi vyřešíme a naplánujeme k vaší spokojenosti.

VÍCE O STUDIU

Na první pohled je zřejmé, že se nejedná o obyčejné nahrávací studio. Studio je uzpůsobené nejen pro hudební nahrávky, ale zejména pro skládání a tvorbu hudby, filmovou hudbu a zpracování filmů, videa a hudebních klipů a je ideální pro rádiové spoty, podcasty, rozhovory a dabing.

Vybavení studia umožňuje testovat poslech hudby v různých prostředích a zpracováváme zde nahrávky jak nejvyšší kvality při 192 KHz, tak i upravené pro sociální sítě, Spotify, YouTube, rádia i TV.

IMG_0215_edited.png

Zvuk

Studio je vybaveno několika zvukovými systémy od Hi-Fi, dolby Surround až po nejmodernější Dolby Atmos s dokonalým prostorovým zvukem s reproduktory 7.4.1

IMG_0615.JPG

Mikrofony

Nahráváme pouze na profesionální a prověřené studiové mikrofony těch nejlepších značek. Kvalita a čistota prvotního záznamu je velmi důležitá.

IMG_4267.jpg

Nahrávání

Nahrávací studio je perfektně zvukově vyvážené pro kvalitní nahrávání akustických nástrojů i zpěvu. Značkové hudební nástroje k dispozici.

IMG_0215.jpeg

Hudba

Studio je vybaveno rozsáhlými knihovnami velmi kvalitních nahrávek hudebních nástrojů od značkových bicích souprav, přes kytary, piana a dechové nástroje až po celou filharmonii

IMG_0213_edited.jpg

Monitory

Studio je vybaveno nejlepšími profesionálními studiovými monitory GENELEC, zajišťujícími dokonalý poslech nahrávek a mix pro všechny platformy a prostředí.

V našem nahrávacím studiu vám nejen pořídíme kvalitní záznam vašeho hudebního i pěveckého výkonu, ale nahrávku pořizujete vždy za účasti hudebního producenta. Pomůžeme vám nahrávku co nejlépe sestavit, pomůžeme vytvořit aranž a hudební podklady od beatů, až po celou filharmonii a vytvoříme celý hudební mix dle vašich představ s co nejlepším výsledkem a také zaměřením na cílovou skupinu. 

IMG_2555 2_edited.jpg

Ve studiu vzniklo 25 světových hitů ve spolupráci se špičkovým anglickým producentem a skladatelem Andrewem Murrayem.

DSC01830_edited_edited.jpg

Velkolepé hudební dílo umělkyně Electric Lady, které se významně proslavilo ve světě a získalo ocenění v UK vzniklo kompletně v našem studiu.

IMG_1014_edited.jpg

Historického úspěchu České republiky dosáhla nahrávka z našeho studia, která získala páté místo v hitparádě ve Velké Británii.

IMG_0401.jpeg

Naše  nahrávací studio  včetně veškerého nabízeného komfortu využila i skupina Rybičky 48 ke svému týdennímu soustředění.

Objevte úžasný svět digitálního zvuku a jeho využití pro vaše dokonalé nahrávky

Snímek obrazovky 2024-04-10 v 21.25.44.png

Prostor

Digitálním zpracováním lze každý zvuk usadit do prostředí přesně tam, kam je potřeba. Vaše nahrávky přeneseme do koncertní síně, do katedrály, nebo je naučíme dýchat v náladě nahrávky.

Snímek obrazovky 2024-04-10 v 21.28.24.png

Repas

Digitálně odstraňujete z nahrávek šumy, hluky, klepání a jiné rušivé elementy, které jsou na vaší nahrávce nežádoucí. Můžete tak zachránit nahrávky, které již nelze znovu nahrát.

Snímek obrazovky 2024-04-10 v 21.30.04.png

Gramodesky

Zrepasujeme staré nahrávky z gramodesek, odstraníme praskání a rušivé zvuky. Znovu si budete moci užívat staré nahrávky z desek v co nejlepší kvalitě.

Snímek obrazovky 2024-04-10 v 21.42.11.png

Film

I vaše hudební nahrávky či rodinné video mohou fungovat jako Holywoodský film, když využijete našeho speciálního filmového zpracování zvuku.

Snímek obrazovky 2024-04-10 v 21.50.24.png

DOLBY Atmos

Jednotlivé zvukové stopy vám namixujeme do 3D prostoru a získáte tím fantastický poslech hudby, nebo dokonalý vjem k vašemu filmu.

Základem jakéhokoli úspěchu je SPOLUPRÁCE. V hudbě to platí dvojnásobně.

IMG_8951_edited.jpg

Anglický hudebník, skladatel a majitel nahrávacího studia Paul Bond

IMG_3499_edited_edited.jpg

ředitelka mezinárodního hudební TV kanálu RMB.

IMG_2337%202_edited.png

Anglický skladatel, pianista a hudební producent Andrew Murray

IMG_9495_edited.png

Hudebník a skladatel Michal David

4DC3EBAE-64D3-47B2-AB5F-D6E759BE60D2_edited_edited_edited.jpg

Anglický skladatel Nigel Lowis podepsal 20 letou spolupráci s NMR records

Individualismus vede jen stěží k vysněnému úspěchu. Ta nejlepší hudební díla na hudebním trhu vznikla vždy ve spolupráci hudebníků s producenty a jinými skladateli. Spolupráce s dalšími hudebními profesionály u nás i ze zahraničí zajišťuje nejen mnohem lepší výsledek, ale i významnou šanci na dosažení očekávaného úspěchu. Zeptejte se nás na možnosti spolupráce s českými i zahraničními skladateli a producenty v našem studiu v Praze, spolupráci při nahrávání ve vašem studiu, nebo třeba nahrávání v Anglii.

DOLBY ATMOS

DOLBY ATMOS

Kromě standardního stereo záznamu u nás zpracováváme i nahrávky prostorového zvuku systému Dolby pro film a video a jako úplnou novinku zde zajišťujeme hudební prostorové nahrávky podle nejnovějšího světového trendu v systému Dolby Atmos. Tímto novým trendem zasahujícím do hudebního průmyslu se již zabývají i prestižní hudební platformy v internetu.

Dolby Atmos jinak také nazývané jako 3D zvuk je revolučním systémem, který nemá s běžně známými domácími kiny a suroundovými systémy nic společného. Digitální zpracování zvuku umožňuje umisťovat zvuk kdekoli do prostoru kolem posluchače, tedy nejen do stran a dozadu, ale i nahoru. Posluchač Dolby Atmos nahrávky si tak může vychutnat koncert oblíbené kapely, jako by na něm živě byl, stejně jako soukromí koncert, kdy může sedět uprostřed mezi hudebníky. Dolby Atmos již není jen pro film, ale je nyní velmi rozšířené i pro poslech hudby a mnoho známých umělců již pořizuje tyto nahrávky, nebo remizují ty staré.

Zahraniční profesionální studia se vyjadřují k Dolby Atmos, jako fenomenálnímu prostoru pro hudbu pro zcela nový hudební zážitek. Jednotlivé nástroje mohou díky tomu využívat mnohem širších frekvenčních pásem bez ořezávání a omezování, což  poskytuje přirozený zvuk každého nástroje a důvěryhodný poslech reálné nahrávky.

Revoluční systém Dolby Atmos nezpracovává jednotlivé hudební kanály pro každý reproduktor, ale v jedné zvukové stopě zpracovává celý prostor s obsahem až 36 reproduktorů. Zpracování v jedné stopě tak umožňuje šířit tento náročný zvukový systém běžně po sítích a přehrávat i na telefonech. Postačí jen mít dekodér Dolby Atmos a ten se již postará o správnou reprodukci zvuku podle vašeho poslechového místa a počtu reproduktorů, tedy od plně osazených kin, až po sluchátka připojená k telefonu.

Vyzkoušejte si novou dimenzi zvuku na vašich vlastních nahrávkách. Používejte technologii, která se ve světě stává standardem. Zajímá Vás tato technologie? Využijte naše workshopy, obsahující i tuto tématiku.

RÁDIO BLOODSTREAM

Spolupráce bude oficiálně zahájena na speciálním workshopu 12 dubna v Praze za účasti majitele rádia Bloodstream. Na tomto workshopu budou vyhlášeny i speciální podmínky spolupráce s rádiem pro české hudebníky

Anglické rádio se sídlem v Liverpoolu nyní spolupracuje s našim nahrávacím studiem NMR records. Přímo v našem studiu v Praze se natáčí rozhovory pro rádio, zpracováváme nahrávky v ideálním rádiovém formátu pro rotaci na rádiu či účast v hitparádě a zastupujeme rádio pro celou Českou republiku. Získat si pozornost rádia je pro hudebníky velmi složité a zde je velká příležitost v mezinárodním rádiu s více jak milionem posluchačů.

Ani ta nejlepší skladba se nestane hitem bez mediální podpory.

Již brzy zjistíte mnohem více informací právě zde na této stránce. Sledujte nás.

WORKSHOPY

Naše studio neslouží jen k pořizování nahrávek, ale i k předávání zkušeností a vzdělávání zpěváků, hudebníků a hudebních producentů a manažerů. V každém oboru je vzdělávání základem úspěchu a proto naše studio nabízí speciální vzdělávací workshopy, které jinde nenajdete. Všechny naše workshopy jsou pořádány s profesionálními lektory a odborníky z hudebního světa a to nejen z ČR, ale i zahraničí.

Chcete být nejlepší. Tak se učte od těch nejlepších, jako to děláme my.

Během našeho mnohaletého působení jsme se učili hudebnímu umění od mistrů v mnoha zemích a dodnes spolupracujeme se zahraničními producenty, skladateli a hudebními profesionály. Naše zkušenosti nyní předáváme dál v našich workshopech.

bottom of page